ZSP 5 Krosno
  Sprawni jak żołnierze

ROK 2010

Obawa , że edycja 2010 "Sprawnych jak żołnierze" nie dojdzie do skutku trwała do marca tego roku. Zawody z małym poślizgiem odbyły się, ale nadal nie wiadomo , czy będzie finał ogólnopolski.
Zaczęliśmy eliminacjami szkolnymi  15 kwietnia 2010. W naszych eliminacjach wzięło udział łacznie 8 drużyn klasowych, które walczyly w trudnych warunkach atmosferycznych w konkurencji rzut granatem i bieg na orientację.Główną  nagrodą był udział  w dalszych etapach turnieju. Etap Rejonowy z przesuwanym ciagle terminem ostatecznie odbył się 8 maja 2010 r.w Kołaczycach. Nasza drużyna dziewcząt startująca pierwszy raz w tych zawodach zajęła czwartą lokatę.
Więcej...

ROK 2009

Rejonowe zawody "Sprawni jak żołnierze" odbyły się w tym roku ponownie w Jaśle. Tym razem w "Chemiku" 30 kwietnia 2009r. spotkały się reprezentacje chłopców i dziewcząt  szkół ponadgimnazjalnych powiatów: jasielskiego,sanockiego, brzozowskiego, leskiego, bieszczadzkiego i krośnieńskiego oraz m. Krosna.
Szkołę reprezentowali uczniowie pierwszej klasy propolicyjnej w składzie:
Cymerman Marcin, Filar Michał, Kordyś Aleksandra, Skwirz Karolina, Turek Konrad, Wójcikiewicz Patrycja, Zawadzki Łukasz.
W druzynie zabrakło Karoliny Klatki , która kilka dni wcześniej uległa kontuzji.
W trakcie zajęć PO i WF w klasie IgL została przeprowadzona "selekcja", a najlepsi zawodnicy w nagrodę mogli wziąść udział w rywalizacji na szczeblu drugiego etapu ogólnopolskich zawodów.
Mimo debiutu odnieśliśmy kilka znaczących sukcesów. W punktacji zespołowej drużyna chłopców zajęła czwarte miejsce, a drużyna dziewcząt trzecie. Do finału wojewódzkiego kwalifikowały się tylko drużyny z pierwszych miejsc.Warto wspomieć, że chłopcy wygrali konkurencję rzutu granatem, a indywidualnie Zawadzki Łukasz był piąty. Cymerman Marcin zajął w punktacji końcowej szóste miejsce i równocześnie uzyskał tytuł najlepszego strzelca zawodów. W konkurencji dziewcząt  piąte miejsce zajęła Kordyś Aleksandra. Wszyscy wyróżnieni otrymali puchary, dyplomy i pamiątki.
W opinii naszych uczniów najtrudniejszą konkurencją był bieg na orientację, rozgrywany w gęstym lesie niedaleko Jasła. O skali trudności może świadczyć fakt, że tylko jeden zespół chłopców zmieścił się w limicie czasowym biegu ( 60 min.). Nasze uczennice w trakcie biegu wykazały się postawą godną szacunku. Zamiast zdobywać kolejne punkty, zajmowały się jedną z zawodniczek innego zespołu, która wymagała pomocy medycznej.

ROK 2008

Zawody sportowo obronne "Sprawni jak żołnierze" odbyły się w sobotę 12 kwietnia 2008r. na obiektach Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle, a bieg na orientację w kompleksie leśnym Gorajowice. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Jagieła, Marcin Niezgoda i Rafał Gadzała, którzy okazali się najlepsi w trakcie szkolnych eliminacji. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w dwóch konkurencjach. R.Gadzała wygrał konkurencję strzelecką (45/50),natomiast zespół w biegu na orientację był drugi. Pierwsze miejsce w zawodach zajęła drużyna ZSB w Jaśle.

W galerii kilka fotek

Copyright 2008

design by Z.Piróg(2008) * SZKOLNE KOŁO LOK * STRZELECTWO SPORTOWE * EDUKACJA OBRONNA * Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?